Tkáňové soli

Minerální látky v našich tělech jsou univerzální. Nachází se v živé i neživé přírodě, dokonce i v hvězdném prachu. Lidské tělo je tvořeno převážně organickými látkami a vodou, nicméně vybudované na anorganickém základě, tedy minerálech.

Název tkáňové (také Schüsslerovy, buněčné,…) je odvozený od dvanácti základních minerálních solí, které se přirozeně nachází v buňkách a tkáních lidského organismu. V 19. století biochemické soli definoval Dr. Wilhelm H. Schüssler, kterého považujeme za průkopníka biochemie. Díky dlouhé tradici lze využít bohaté empirické znalosti a zkušenosti.

Tkáňové soli jsou základní minerální živiny, které se nachází přirozeně v lidském organismu. Jejich rovnováha a správný pohyb v tkáních a buňkách jsou nevyhnutelné pro udržení zdraví. Nedostatečný příjem nebo nezdravé návyky, strava a stres způsobují jejich nedostatek – dochází k narušení minerální rovnováhy. A to se dříve či později projeví zdravotními problémy.

Tkáňové soli (přehled PDF)

Minerální anorganické látky se velmi obtížně vstřebávají. Bylo zjištěno, že nejlepší vstřebatelnost je při zpracování anorganického materiálu triturací na potenci D3 až D12, která je právě u tkáňových solích. V této formě se rovněž nikde v těle nehromadí a nezatěžují organismus. Neměli bychom však zaměňovat tkáňové soli s homeopatiky, protože zde neplatí zákon podobnosti (léčba podobného podobným), ale zákon deficitu (dodámě tělu to, co mu podle příznaků chybí). Na druhou stranu je tato metoda stejně šetrná, jemná a nezatěžující organismus, vhodná pro malé děti, nastávající maminky i kojící.

Systém tkáňových (Schüsslerových) solí je běžně užívaný v celé Evropě jako prostředek prevence, udržování a obnovy zdraví. Nejedná se o lék či léčivý přípravek.


Diagnostika tváře

První fyzické příznaky nedostatku minerálů v organismu se projeví v naší tváři dlouho před tím, než se deficit projeví jako zdravotní problém nebo onemocnění.

Analýzou zabarvení a struktury pokožky tváře a následným doplněním příslušnou minerální solí je možné nerovnováhu ovlivnit na buněčné úrovni dřív, než nastanou vážnější zdravotní problémy. Jakmile se buněčné deficity vyrovnají, začne se měnit i tvář – začne zdravě zářit, změní se barva i textura pokožky a mizí znaky předčasného stárnutí pleti.

Jak se tkáňové soli užívají?

Podobně jako homeopatické léky se pastilky Biomineral D6® rozpouští a vstřebávají přímo v ústní dutině. Před a po užití se doporučuje nejíst a nepít asi 10 minut.

Obvyklá dávka tkáňových solí při chronických stavech je dvakrát denně jedna tableta. Tkáňové soli se mohou užívat dlouhodobě (3 až 6 měsíců, někdy až rok) podle závažnosti a trvání deficitu. V případě akutních stavů je možné zvýšit dávkování  na 1 tabletu každých 10 až 15 minut. Akutně se tkáňové soli užívají do vymizení problémů. 


Je možné kombinovat a užívat více druhů solí zároveň. Tkáňové soli jsou přirozenou součástí organismu, proto je mohou bez obav užívat také maminky v těhotenství, při kojení i malé děti. Tkáňové soli je možné kombinovat s homeopatiky, přírodní medicínou i klasickými léky. Biomineral  D6® není možné považovat za medikaci.

Výroba

Tkáňové soli jsou vyráběny s láskou a v souladu s přírodou. Při jejich výrobě se využívají moderní přírodní báze bez obsahu cukru, lepku, laktózy a bez živočišných derivátů. Pomáhají při přirozené samoléčebné, čistící a regenerační schopnosti těla a poskytují našim buňkám základní anorganické dobře vstřebatelné živiny pro obnovení rovnováhy a zdraví.