Tkáňové solí jako ideální prostředek při respiračních onemocněních

Sychravé podzimní dny, střídající se teploty a deštivé počasí nám chystají nejedno nepříjemné překvapení. Náš imunitní systém je vystaven boji s různými patogeny, sliznice dýchacího systému odolávají náporu.

vloženo před 2 roky 3 minuty ke čtení

Na tuto skutečnost je dobré myslet již před příchodem podzimu a preventivně, již na konci léta, začít posilovat imunitní systém a sliznice. Tkáňové soli jsou v tomto velmi dobrou volbou a mohou výrazně ulevit. Nikdy však není pozdě. Soli nám významně pomohou i ve fázi akutního vzplanutí onemocnění a je dobré mít po ruce, jako součást naší domácí lékárničky, alespoň tyto:

Ferr phos (magenta) je základní solí na posílení imunity, můžeme ji užívat jak preventivně, 2 i více pastilek denně, tak i  jako sůl číslo jedna při nastupující akutní fázi infekce, zánětu (v krku, dýchacích cest, mandlí, uší) a zvýšené teplotě.  Dávkujeme jednu pastilku každou půl hodinu.  Zánět je přirozená imunitní odpověď  při ochraně organismu před poškozením patogeny. Ferr phos je  takový obránce v „první linii“.

Kali mur (oranžová) posilňuje sliznice horních a dolních cest dýchacích. Je opět výbornou solí pro prevenci jakýchkoli onemocnění dýchacího systému, protože sliznice po jejím užívání  dobře odolávají  stresům z vnějšího prostředí, ať už to jsou patogeny, změny teploty, alergeny, různá poškození. Kali mur je také další důležitou solí při akutním respiračním onemocnění s rýmou a kašlem. Při akutním zánětu je typická tvorba bílého lepivého hlenu s bílým povlakem na jazyku a neschopností hlen vykašlat. Dávkujeme každé 2 hodiny 1 pastilku.

Běžná rýma je doprovázena tvorbou bílého hlenu. Pokud zahlenění trvá dlouho, může dojít k sekundární  bakteriální infekci s produkcí velmi hustého žlutozeleného hlenu. Zelené „soplíky“ trápí hlavně děti, které mají zúžené dýchací cesty a těžko se hlenů zbavují. Ty pak slouží jako živná půda pro další patogeny. Velmi účinná je v tomto případě sůl Kali sulph (olivová), zabírá během jednoho až dvou dnů.

Zincum je doplňková sůl se zinkem, který je osvědčeným prostředkem při infekcích dýchacích cest,  má antimikrobiální účinek, regeneruje sliznice, zkracuje dobu léčení při prochlazení. Jako jeden z významných antioxidantů má protizánětlivý účinek a to zejména při virózách se suchými sliznicemi a chronicky se opakujících onemocnění dýchacích cest. V lidském těle se zinek neukládá do zásoby, proto je dobré dodržovat dostatečný denní příjem.

A ještě jedna sůl nám může být velmi nápomocná, při spastickém, dusivém kašli, zejména v noci. Je to Mag phos (žlutá).

A co říct na závěr? Onemocnění není způsobeno samotnými viry a bakteriemi, ale oslabením celého našeho těla. Velkou roli hraje zdravý životní styl, strava, pohyb na čerstvém vzduchu, otužování a psychická rovnováha. Zkusme se naučit naslouchat potřebám našeho těla a ctít je, odpočívat, hledat radost v každé chvilce běžného dne, ať zůstáváme zdraví.

Vloženo Od

Komentáře

*
Timebat dixere habentia calidis? Pinus passim origine sed dixere cingebant. Otia partim haec nix deus liberioris. Surgere ambitae.